Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: DARY NATURY

 Z rozmarynu lekarskiego sporządza się różne preparaty, np.napary, herbatki, wino, dodaje się go do kąpieli. A to wszystko dzięki jego specyficznym właściwościom, do których należą: właściwości ściągające, odżywcze oraz zwiększające pocenie się. Liście rozmarynu lekarskiego posiadają właściwości wspomagające trawienie, jak również sporządza się z nich środek odżywczy dla włosów, który po zastosowaniu na skórę głowy, chroni ją przed łysiną. Rozmaryn lekarski jest polecany szczególnie w przypadkach niskiego ciśnienia krwi. Kąpiel przygotowana z rozmarynu lekarskiego jest tak pobudzająca dla naszego organizmu, że nie powinna być brana wieczorem albo będziemy mieli problem ze spaniem. Zarówno całe zioło, jak jego olejek lotny jest używany jako środek stymulujący wypływ krwi menstruacyjnej, jak równiez jako środek powodujący poronienie.

Rozmaryn lekarski jest szeroko stosowany jako domowa przyprawa kuchenna. Jest również używany jako środek zapachowy w różnych przetworach komercjalnych takich, jak różnego rodzaju mięsa, towary pieczone, warzywa, itd. Rozmaryn lekarski jest bardziej używany w kuchni niż jako środek leczniczy. Olejek rozmarynowy jest szeroko stosowany jako zapachowy komponent w produkcji mydła, kremów, płynów, perfum oraz wód toaletowych. Niewielkie jego ilości są również dodawane jako środek zapachowy do napojów alkoholowych, mrożonych deserów, cukierków, budyniów czy do podobnych produktów. Niektóre kwasy rozmarynu lekarskiego posiadają właściwości konserwujące żywność. Jakkolwiek, większe ilości olejku rozmarynowego potrzebne dla celów terapeutycznych nie są bezpieczne, kiedy są stosowane wewnętrznie, i potrafią wywołać podrażnienia żołądka, jelit oraz nerek.

Herbatka sporządzona z rozmarynu lekarskiego jest wspaniałym środkiem odświeżającym jamę ustną, jak również świetną płukanką do ust w celu pozbycia się cuchnącego oddechu. W około 0.5 l gotowanej wody zdjętej z ognia zaparzać 3 łyżeczki suszonych kwiatów lub liści rozmarynu lekarskiego przez około 30 minut pod przykryciem. Następnie płyn odcedzić i umieścić w lodówce. Płukać nim jamę ustną każdego ranka lub kilka razy w czasie dnia.

 

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00