Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: Flos
              Produkowane przez firmę FLOS do celów kosmetycznych, znajduje zastosowanie w fitoterapii ludowej jako doskonały środek leczniczy. Poprzez zawarte w Tataraku związki czynne zwiększają wydzielanie soku żołądkowego przyspieszając trawienie czym pobudzają aktywność przewodu pokarmowego. Za zwiększanie produkcji żółci w organizmie odpowiedzialne są substancje gorzkie zawarte w olejkach eterycznych tej rośliny, które również zwiększają wydalanie moczu z organizmu. Roślina wykazuje właściwości rozluźniania mięśni w stanach zwiększonego nadpęcia i skurczów jelit oraz dróg żółciowych. Łagodzi przykre objawy kolek jakie występują przy takich skurczach. Kłącze w swoim bogatym składzie zawiera również związki bakteriobójcze, użyteczny w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej w postaci płukanek oraz do żucia przy bólach zębówKłącze tataraku sprawdza się jako pomocne przy rzucaniu nałogu palenia nikotyny - żując kłącze nie sięgasz po papierosa.
Zastosowanie:


Napar: do szklanki wsypujemy ½ łyżeczki ziela kłącza tataraku, zalewamy wrzątkiem, przykrywamy spodeczkiem i tak przyrządzona miksturę parzymy przez 10 min. Po tym czasie przecedzamy przez sito i pijemy 2-3 razy dziennie.


Kąpiel: Do garnka 2l wsypujemy 300 g produktu, następnie zalewamy zimna wodą i pozostawiamy na jakieś 2 – 3 godzin, po czym doprowadzamy do wrzenia i gotujemy na małym ogniu przez dwie minuty pod przykryciem. Cedzimy i wlewamy płyn do wanny. Kąpieli takiej zażywamy najlepiej rano, gdyż działa ona wzmacniająco i pobudzająco na układ nerwowy.

KK

 

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00