Producent: BIO PLANETE

 OLEJ ARGANOWY BIO

Olej arganowy składa się w 80% z nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu linolowego   ( ok.35%). W swoim składzie zawiera również wysoki poziom naturalnych przeciwutleniaczy; karotenoidy (37%) i tokoferole ( 8 % ). Tokoferol jest głównym antyoksydantem który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. 

 W celach zdrowotnych można przyjmować bezpośrednio 1 łyżeczkę oleju arganowego 3 x dziennie przed posiłkiem. Wpływa to korzystnie na układ krążenia, wyrównuje poziom cholesterolu we krwi, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi, zapobiega chorobom serca, wzmacnia odporność organizmu.  

Olej arganowy doda oryginalnego, północno-afrykańskiego smaku potrawom. Doskonale współgra również z różnymi deserami czy sałatkami. Skład: olej z prażonych ziaren arganu (produkt rolnictwa ekologicznego, objęty certyfikatem kontroli ECOCERT F-32600 

 BIO PLANÈTE - WYSOKIEJ JAKOŚCI OLEJE Z POŁUDNIA FRANCJI

Firma powstała ponad 25 lat temu. Została założona przez Franz''a J. Moog''a, który przybył na południe Francji ażeby zostać ekologicznym rolnikiem. Pierwsze ekologiczne gospodarstwo zostało nazwane "Domaine de la planète". Nazwa wkrótce wyewoluowała w Bio Planete, szybką stając się symbolem wysokiej jakości olejów i oliw, a co za tym idzie kreatywnej i zdrowej kuchni. Młyn Bio Planete - od momentu powstania w 1984 roku -- wykorzystywany był wyłącznie do produkcji ekologicznej, łącząc nowoczesność z tradycyjnymi technikami, które rodzina Moog opanowała do perfekcji. 

Oprócz olejów virgin do codziennego użytku, takich jak olej rzepakowy, słonecznikowy, krokoszowy, olej do gotowania i smażenia, młyn Bio Planete produkuje oleje specjalnie do kreatywnej kuchni i dla najbardziej wyszukanych podniebień - olej z orzechów ziemnych, oleje z prażonych ziaren, oleje z dodatkiem soku z cytryn czy octu balsamicznego. 

Od początku swej działalności, młyn Bio Planete, opierał się wyłącznie na sprawdzonych i długoterminowych relacjach ze swoimi dostawcami, wspierając trwały rozwój ubogich regionów rolniczych na zasadach fair trade.

 

 

 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00