Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: Pasieka DĘBOWA

Pyłek kwiatowy jest produktem pszczelim otrzymywanym z kwiatów roślin, głównie owadopylnych, przetwarzanym przez pszczoły i stanowi podstawowe źródło białka i witamin w odżywianiu rodziny pszczelej. Zawiera dużą ilość witamin z grupy B, cukrów prostych i  złożonych, oraz aminokwasów, w tym argininy. Odgrywa ona podstawową rolę w leczeniu choroby wieńcowej, działa rozszerzająco na  naczynia wieńcowe, podobnie jak nitrogliceryna, przeciwdziała również tworzeniu się zakrzepów. Pyłek zawiera inne substancje odżywcze i biologicznie aktywne, w tym enzymy, hormony pochodzenia roślinnego i kwasy tłuszczowe. Dzięki właściwościom jakie posiada został nazwany 'witaminową bombą'.

Pyłek można stosować w leczeniu wielu chorób. Doskonale sprawdza się w:

  • rekonwalescencji,
  • awitaminozie,
  • braku apetytu i
  • schorzeniach wątroby.

A ponad to, wspomaga leczenie gruczołu krokowego, oraz zapobiega jego przerostowi. Kuracja pyłkowa poprawia samopoczucie, podnosi kondycję i wzmacnia odporność organizmu. W handlu można spotkać pyłek w postaci wysuszonych obnóży, tabletek, granulatu oraz jako dodatek do miodu (10%). W leczeniu dzieci dobre efekty daje podawanie zmielonego pyłku z sokiem z czarnej porzeczki.

  Stosowanie pyłku kwiatowego; obnóży 

Dwie - trzy łyżeczki obnóży lub granulatu należy zalać 1/3 szklanki letniej, przegotowanej wody lub mleka i odstawić na kilka godzin. Następnie, przed spożyciem, należy dolać do mieszaniny trochę ciepłej wody (o temperaturze poniżej 40 stopni) i dosłodzić do smaku miedem lub cukrem. Przyjmowanie napojów ciepłych zwiększa przyswajanie preparatu. Kurację należy prowadzić przez 1 - 2 miesiące, najlepiej wiosną i jesienią, dawkując roztwór dwa razy dziennie: rano na czczo i wieczorem przed snem.

 

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00