Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: KAWON

Działanie:

  • - żółciotwórcze
  • - rozkurczowe
  • - uspokajające
  • -moczopędne
  • - przeciwbakteryjne

Zastosowanie: W łagodnych zaburzeniach nastroju typu depresyjnego, - w schorzeniach dróg żółciowych, - w kamicy żółciowej, - w stanach zapalnych błon śluzowych żołądka, - w moczeniu nocnym u dzieci. Zewnętrznie stosuje się do nacierania w bólach stawowych.

Przeciwwskazania:Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby.

Dawkowanie: Napar z 1-2 łyżeczek ziela na 1 1/2-2 szklanki wody, pić po 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie Umieścić torebkę w termosie, zalać szklanką wrzącej wody przykryć i odstawić na 30 min. Pić po 1/2 szklanki naparu 3-4 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem jako środek żółciopędny i pobudzający wydzielanie soku żołądkowego lub po jedzeniu jako środek rozkurczający. Napar można używać także do płukania lub okładów.

Działania niepożądane: Możliwe uczulenie na światło, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji.

Interakcje: Wykazano, że przyjmowanie preparatów z dziurawca zmniejsza działanie niektórych, równocześnie stosowanych leków. Nie zaleca się stosowania preparatu w przypadku regularnego przyjmowania: leków nasercowych zawierających digoksynę, przeciwastmatycznych zawierających teofilinę, przeciwepileptycznych, przeciwzakrzepowych, przeciwdepresyjnych, przeciwmigrenowych (triptany). Nie należy podawać preparatu równocześnie z lekami immunosupresyjnymi (cyklosporyny), w trakcie leczenia indinawirem lub innym lekiem przeciw retrowirusom oraz podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.


Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00