Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: KAWON

Działanie: Wyciągi z surowca po podaniu doustnym działają przeciwzapalnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego, zwłaszcza żołądka. Zioła mają także działanie spazmolityczne, głównie na mięśnie jelit - przywracają prawidłowe ruchy perystaltyczne. Działanie przeciwbakteryjne jest nieznaczne. Związki czynne są wydalane z moczem, dzięki czemu wywierają słabe działanie przeciwzapalne na kłębuszki nerkowe, moczowody i pęcherz.

Zastosowanie:

  • Wewnętrznie: - jako środek przeciwskurczowy, - wiatropędny, - przeciwzapalny w stanach zapalenia przewodu pokarmowego.
  • Zewnętrznie: - jako środek przeciwzapalny do płukania jamy ustnej, gardła, do okładów na skórę, - do lewatyw, - tamponowania.

Przeciwwskazania: Nie stosować u osób uczulonych na rumianek.

Dawkowanie: Napar do użytku wewnętrznego: 1 łyżeczkę surowca zalać szklanką wrzącej wody, naparzać 10 min. pod przykryciem, przecedzić. Pić 3 razy dziennie po 0,5 szklanki. Do użytku zewnętrznego można używać naparu przygotowanego w ten sam sposób. Do przemywania powiek i zatok nosa używa się naparu z 0,5 szklanki surowca na 1 szklankę wody.

 

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00