Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: KAWON

ZIELE ŚWIETLIKA Euphrasiae herba 

Postać farmaceutyczna: Ziołado zaparzania w saszetkach 
Zawartość opakowania: 30 x 3,0 g 
Skład: Euphrasiae herba 
Wskazania do stosowania: Wspomagająco, miejscowo w łagodnych stanach podrażnienia spojówek
brzegów powiek. 
Działanie: Łagodnie przeciwzapalne, ściągające. 
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Należy stosować jedynie świeżo przygotowany napar z ziela do przemywań oraz jałową gazę do przygotowania kompresów lub przemywań powiek. Stosować oddzielny gazik do każdego oka. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie produktu u dzieci należy skonsultować z lekarzem. 
Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. 
  • Interakcje: W przypadku stosowania innych leków okulistycznych możliwość użycia kompresów lub przemywań naparem z Zioła należy skonsultować z lekarzem. 
  • Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych  należy poinformować o nich lekarza. 
  • Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień. 
Sposób stosowania i droga podania: 1 saszetkę ziela (2 g ) zalać ½ szklanki (100 ml) wrzącej wody.
Pozostawić na 10 minut. Jałową gazę zwilżyć naparem i przykładać kilkakrotnie na powieki w postaci kompresu lub użyć do przemywania brzegów powiek. Przemywanie lub przykładanie kompresów  powtórzyć do 3 razy dziennie, każdorazowo przygotowując świeży napar. 
  • Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze do 30ºC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności. 
Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty. 

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00