Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Producent: Ol'Vita

OLEJ z nasion CZARNUSZKI 250 ml

Olej z czarnuszki - zastosowanie i właściwości

Olej z czarnuszki, popularny za swoje właściwości zdrowotne od czasów starożytnych nazywany "złotem faraonów", był przedmiotem bardzo pożądanym i docenianym przez ludzi okresu starożytnego. Doceniany jest również przez ludzi współczesnych znajdując zastosowanie w kuchni i lecznictwie w wielu domach i instytucjach zajmujących się leczeniem przy pomocy naturalnych substancji pochodzenia roślinnego. Jest stosowany powszechnie jako środek o działaniu antyalergicznym, oraz pomocny w leczeniu wrzodów. Olej z tej rośliny wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, wg. wielu opracowań naukowych przypisuje mu się działanie antyrakowe, wykazując wpływ na niszczenie komórek rakowych. Jest bogaty w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA  6,9,3 :kwas linolowy, kwas oleinowy  i kwas alfa-linolenowy. Olej wpływa pozytywnie w leczeniu refluksu i choroby wrzodowej żołądka, przypisuje się mu zwalczanie bakterii odpowiedzialnej za tę chorobę tj, Helicobacter pylori, odpowiada także za leczenie i ochronę komórek wątroby wpływając znacznie na prawidłowość pracy tego narządu.

Stosowanie:

Olej z czarnuszki możemy z powodzeniem spożywać tak jak każdy olej jadalny, czyli spożywając go samego, dodając do surówek, mieszając z potrawami, stosując jako dodatek do wszelkiego rodzaju sałatek. Oleju tłoczonego na zimno nie poddajemy obróbce cieplnej gdyż traci on swoje drogocenne właściwości.

W asortymencie EKO Sklepiku A&K znajdziemy jeden z najlepszych oleji tego rodzaju na rynku tj Olej z czarnuszki 250ml OLVITA. KK
Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00