Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: KAWON

Działanie:

  • ułatwiające gojenie się ran,
  • przeciwzapalne.

Zastosowanie: Napar z surowca stosuje się pomocniczo w stanach zapalnych skóry jako środek przeciwzapalny i ułatwiający gojenie.

Przeciwwskazania: Znane uczulenie na nagietek lub rośliny z rodziny złożonych (Asteraceae = Compositae) np. rumianek, arnikę.

Dawkowanie: Stosuje się zewnętrznie na skórę w postaci 1-2% naparów. 1 łyżkę kwiatów (2 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, Zioła pozostawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić. Ciepłego naparu używać do płukania skóry albo do okładów.

Działania niepożądane: W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne. W takim przypadku należy przerwać stosowanie produktu. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi: Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 lat. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono.

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00