Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: KAWON

Nazwa produktu leczniczego: ZIELE KRWAWNIKA Millefolii herba

Postać farmaceutyczna:  Zioła do zaparzania w saszetkach

Zawartość opakowania: 30×2,0g

Skład: 1 saszetka zawiera 2g ziela krwawnika (Millefolii herba)

Wskazania do stosowania: Stosuje się doustnie w dolegliwościach trawiennych oraz w przypadku braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz rozkurczający.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na krwawnik i inne rośliny z rodziny Złożonych (Compositae/ Asteraceae) np. rumianek, arnikę, bylicę piołun.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania naparu z ziela krwawnika u dzieci poniżej 12 roku życia ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa w tej grupie pacjentów. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane: Po zastosowaniu naparu może wystąpić reakcja alergiczna na krwawnik np. w postaci reakcji skórnej. W przypadku wystąpienia wysypki, zaczerwienienia skóry lub innych objawów świadczących o reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania naparu z ziela krwawnika i jeśli objawy nie ustąpią, skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niewymienionych w tej ulotce należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

Interakcje: Nieznane

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nie stwierdzono.

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetkę (2 g) zalać szklanką wrzącej wody (ok. 200 ml) i pozostawić na 15 – 20 minut. Wypijać przed posiłkiem po szklance naparu 2 razy dziennie.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-­1025/LN

źródło:kawon.com.pl

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00