Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-7 dni
Producent: DARY NATURY

IMBIR 60g DARY NATURY

        W medycynie wschodu, zwłaszcza w Indiach, Chinach czy Japonii, imbir jest szeroko ceniony za dobroczynny wpływ na układ trawienny. Roślina ta służy do otrzymywania leków przeciwreumatycznych, przeciwalergicznych oraz nasercowych. Imbir ma korzystny wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Wykazano ponadto właściwości przeciwbólowe. Smak imbiru określa się jako korzenny, z lekka ostry i cytrynowy. Kłącze imbiru znajduje duże zastosowanie przede wszystkim w kuchni wschodniej – i to zarówno w słodkich, jak i pikantnych potrawach. Ceni się go szczególnie w Indiach, krajach arabskich, Chinach i Pakistanie. Wchodzi w skład curry i wielu innych mieszanek przyprawowych.

Imbir świetnie komponuje się z czosnkiem. Razem stanowią znakomity dodatek do mięs, sosów, zup i potraw z warzyw. Nie można zapominać także, że przyprawa ta jest składnikiem pierników i wielu innych wypieków. Popularnymi napojami z tej rośliny są herbata imbirowa i piwo z dodatkiem imbiru. Imbir świetne pasuje do sałatek owocowych, rosołu z kury czy chłodników na bazie zsiadłego mleka lub kefiru 

 Przyprawy tej nie powinno się stosować w towarzystwie zbyt wielu ziół, zaś przy jej dodawaniu trzeba wykazać się umiarem – imbir w zbyt dużej ilości może nieodwracalnie zepsuć smak każdej potrawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia: pn-pt 09:00 - 17:00 so 09:00 - 14:00